W ramach Akademickich Dni Nauki w dniu 24 marca br. w Kampusie Techniczno-Sportowym PWSZ w Krośnie odbyły się IV Targi Zatrudnienia oraz konferencja Kompetencje inżynierskie a ich absorpcja na rynku pracy.

Tegoroczna, czwarta edycja Targów Zatrudnienia, która odbyła się pod hasłem Kariera, Nauka, Rozwój, zgromadziła ponad czterdziestu wystawców, w tym największe firmy z naszego regionu i prawie tysiąc uczestników, absolwentów, studentów PWSZ w Krośnie, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób poszukujących pracy.

Targi zorganizowane zostały przez Biuro Karier PWSZ w Krośnie oraz Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie, CEiPM OHP w Krośnie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Krosna oraz Rektor PWSZ w Krośnie.

Kilkadziesiąt ofert pracy, praktyk i staży, warsztaty, wykłady, prezentacje studenckich kół naukowych oraz konferencja Kompetencje inżynierskie, a ich absorpcja na rynku pracy, to oferta, która przygotowana została dla zwiedzających Targi. Uczestnicy warsztatów mogli dowiedzieć się o procesie rekrutacyjnym w firmie Pass Pol, Goodrich Aerospace Poland, Policji oraz odnaleźć swój Nowy Styl w poszukiwaniu pracy. Doradcy zawodowi z CEiPM w Krośnie przeprowadzili warsztaty pn. Kompetencje miękkie na rynku pracy. Osoby odwiedzające targi miały możliwość uzyskania informacji od pracowników ZUS, Państwowej Inspekcji Pracy, PUP oraz WUP CIiPKZ w Krośnie nt. działalności gospodarczej, zawierania umów o pracę oraz przygotowania dokumentów aplikacyjnych. 

 

Do wstąpienia w szeregi armii zachęcali przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle, a do Policji – Komenda Miejska Policji w Krośnie.

Głównym celem Targów jest pomoc młodzieży w wejściu na rynek pracy, w poszukiwaniu zatrudnienia wraz z możliwością bezpośredniego znalezienia pracy. Udział w warsztatach tematycznych był dla uczestników okazją do doskonalenia umiejętności poruszania się po współczesnym rynku pracy. Ich uczestnicy dowiedzieli się o potrzebie kształcenia przez całe życie oraz o konieczności szybkiego przekwalifikowania się, zgodnie ze zmieniającym się zapotrzebowaniem rynku pracy.

Targi Zatrudnienia z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród odwiedzających, jak i pracodawców, co wskazuje na potrzebę ich organizacji. To wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń PWSZ w Krośnie.

Uczelnia wychodząc naprzeciw zmieniającym się wymaganiom rynku pracy zorganizowała konferencję „Kompetencje inżynierskie a ich absorpcja na rynku pracy”, podczas której poruszono kwestie oczekiwań i wymagań pracodawców wobec absolwentów szkół wyższych.

Prelegentami konferencji byli m.in.: Tomasz Bardzik – Dyrektor Operacyjny Grupy Nowy Styl, Andrzej Rybka – Dyrektor Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”, Paweł Chojnacki – Specjalista ds. Inwestycji i Programów Europejskich PZL Świdnik SA.

 

Udział w konferencji wzięli przedstawiciele firm, dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci oraz absolwenci PWSZ w Krośnie.

 

Lista wystawców tegorocznych Targów /w kolejności alfabetycznej/:

ADECCO POLAND Sp. z o.o.
ADR POLSKA S.A.
AVON COSMETICS
BANK POLSKA KASA OPIEKI SPÓŁKA AKCYJNA
BWI POLAND TECHNOLOGIES
CELL-FAST Sp. z o.o.
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krośnie
EUROCASH S.A.
EUROKADRA SA
Firma Handlowo Usługowa „Ślusarczyk" Jakub Ślusarczyk"
FIXIT S.A.
GAMRAT Spółka Akcyjna

Glob Cars Krosno
Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o.
Grupa Bis-Pol WM Sp. z o.o. S. k.
HEURISTIC
IC COMPLEX SP. Z O.O.
Ideo Sp. z o.o.
Kampanie SEO Sławomir Czajkowski
Komenda Miejska Policji w Krośnie
LEROY MERLIN POLSKA Sp. z o.o.
LIGRA Grzegorz Schabiński
Linetech Sp. z o.o. Sp. k.
MPGK Krosno Sp. z o.o.
NCC Polska Sp. z o.o.
NGS Oil&Gas S.A.
Nowy Styl Sp. z o.o.
Państwowa Inspekcja Pracy w Rzeszowie
Pass-Pol Spółka z o.o.
Petrosoft pl Technologie Informatyczne Sp. z o.o.
PGNiG TECHNOLOGIE SA
Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie
SPLAST Sp. z o.o.
SumiRiko Poland sp. z o.o.
TARKETT POLSKA SP Z O.O. oddział w Jaśle
Tradecorp sp. z o. o.
TRANS – ALLEN Piotr Kozioł
Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jaśle
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Zakłady Metalowe ERKO R. Pętlak spółka jawna Bracia Pętlak

 

FOTORELACJA Z TARGÓW 

 

 

 

 

 

 

Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie i Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Krośnie, serdecznie zapraszają do udziału w IV Targach Zatrudnienia i Edukacji PWSZ w Krośnie.

Targi adresowane są do studentów, absolwentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także wszystkich  osób poszukujących zatrudnienia.

W trakcie targów będzie można zapoznać się z  ofertami pracy, praktyk i staży. Udział w targach jest jedną z najbardziej efektywnych form poszukiwania pracy. Targi ułatwiają nawiązanie kontaktów z pracodawcami, pozwalają na uzyskanie informacji odnośnie specyfiki pracy w danej firmie, a także umożliwiają bezpośrednie aplikowanie na dane stanowisko pracy.

 

Serdecznie zapraszamy Firmy oraz Instytucje do udziału w targach w charakterze wystawców. Udział w targach to możliwość budowania wśród studentów oraz absolwentów wizerunku atrakcyjnego pracodawcy oraz szeroka promocja firmy w środowisku akademickim i na lokalnym rynku pracy.

IV Targi Zatrudnienia i Edukacji PWSZ w Krośnie odbędą się w dniu 24 marca 2017 r. w Kampusie techniczno-spotrowym przy ul. Wyspiańskiego 20 (hala sportowa) w godz. 9.30 – 14.00

Firmy oraz Instytucje zainteresowane udziałem w IV Targach Zatrudnienia i Edukacji prosimy o wysłanie uzupełnionego FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO na adres email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Zgłoszenia na targi przesyłać należy do dnia  22 marca 2017 r., o udziale w Targach decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Biuro Karier PWSZ w Krośnie – tel. 13 43 755 18

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP – tel. 13 432 11 27

podkarpackie

 15

 

3

 

12 

5

neuvoo-1 


interviewme
7

1 

 4

a0001


lider-rzeszowskiego-sld-szefem-wup-w-rzeszowie


ohp logo big

 

10

  

money-logo

 

employear-logo-transparent

 

zielonalinia-logo-2013