Obecnie 30% młodych ludzi jest bez pracy. Za dwa miesiące przybędą kolejne tysiące bezrobotnych absolwentów. Przyczyną ich problemów z wejściem na rynek pracy jest często brak doświadczenie, ale także nieumiejętność postępowania w procesie poszukiwania pracy.. Bezkrytycznie kopiowanie ładnie brzmiących zdań do listu motywacyjnego i ślepe odtworzenie CV według wzoru z Internetu, a następnie wysyłanie dziesiątek identycznych kopii dokumentów aplikacyjnych do różnych pracodawców to przyczyna wielu porażek. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

 

10 Kwietnia 2014 roku w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach, odbyła się Gala Ebook Roku 2013. Jury składające się z pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego oraz niezależnych autorów przyznawało nagrody w kilku kategoriach – w tym za najlepszy poradnik. E-bookiem Roku 2013 w kategorii Najlepszy Poradnik 2013 została książka Anny Tabisz p.t. „Praca dla Absolwenta”.

Poradnik pt.Praca dla Absolwentajest kompletnym przewodnikiem po procesie poszukiwania zatrudnienia. Wyróżnikiem książki jest jej nastawienie na zmianę mentalności młodego człowieka, który musi odnaleźć się na trudnym rynku pracy. Aby odnieść sukces musi najpierw zacząć zwalczać stereotypy jakie ma na temat szukania zatrudnienia Publikacja uzmysławia, że zanim zacznie się pisać dokumenty aplikacyjne, kluczowe jest by poznać swoje mocne strony. Proponowane ćwiczenia i pytania pomagają czytelnikowi przejść przez ten proces. Porady dotyczące pisania życiorysów i listów motywacyjnych są nie tylko teoretyczne, ale i praktyczne. W książce znajduje się komentarz do kilkunastu autentycznych życiorysów i listów motywacyjnych osób wspieranych przez autorkę. Ostatni rozdział poradnika to szczegółowy autorski plan na pierwsze 4 tygodnie poszukiwania pracy. Książka udowadnia że rzetelne poszukiwanie zatrudnienia topraca na cały etat.

Miejmy nadzieję, że zanim absolwenci zaczną szukać pracy sięgną po e-booka lub wersję drukowaną publikacji. Darmowy fragment poradnika, mówiący o celach i elementach życiorysu można pobrać ze strony http://pracadlaabsolwenta.com/poradnik-praca-dla-absolwenta/

Źródło http://pracadlaabsolwenta.com, http://ebookroku.pl

 

 

Anna Tabisz odbiera nagrodę za najlepszy poradnik 2013

 

 

Laureaci Gali Ebook Roku 2013 Anna Kęska Anna Tabisz Krzysztof Spadło

podkarpackie

 15

 

3

 

12 

5

neuvoo-1 


interviewme
7

6

1 

 4

8

 

a0001


lider-rzeszowskiego-sld-szefem-wup-w-rzeszowie


ohp logo big

 

10

  

14

 2

 

money-logo

 

MONSTER WORLDMARK