6 sposobów na szybkie znalezienie pracy
W internecie roi się od sztuczek, które pomogą Ci zaoszczędzić czas, uporządkować codziennie sprawy czy rozwiązać różnego rodzaju problemy. Takie porady opisują także metody skutecznego poszukiwania pracy. Eksperci Monster Polska podpowiadają jak szukać pracy, by poszukiwania stały się przyjemniejsze i przyniosły oczekiwany efekt w krótszym czasie.
1. Używaj kluczowych słów
Jeżeli chcesz mieć pewność, że twoja aplikacja na konkretne stanowisko zostanie zauważona przez odpowiedzialnego za rozmowy rekrutera musisz pamiętać o tym, aby w swoim CV i liście motywacyjnym użyć kluczowych słów. Wszystkie najważniejsze zwroty znajdują się w opisie stanowiska pracy. Jeżeli aplikujesz na stanowisko „Specjalista ds. Sprzedaży z językiem hiszpańskim", a głównym wymaganiem jest zaawansowana znajomość wyżej wspomnianego języka to z pewnością powinieneś zawrzeć powyższe informacje w swoim CV i liście motywacyjnym. Kiedy już to zrobisz, dopisz inne cenne umiejętności i doświadczenia dzięki którym będziesz mógł zaimponować czytającemu twoje CV rekruterowi.
2. Zdobądź przewagę profesjonalnie przygotowanym listem motywacyjnym
Nie wszystkie firmy wymagają dostarczenia przez kandydatów listów motywacyjnych. Powszechnie panuje błędne przekonanie, że nikt nie ma czasu ich czytać, więc prosi się tylko i wyłącznie o przesłanie CV. Faktycznie CV można uznać za cenniejszy dokument, ponieważ posiada skondensowane w jednym dokumencie informacje na temat naszego doświadczenia, jednak list motywacyjny może zapewnić Ci przewagę nad innymi aplikującymi, ponieważ możesz w nim przekazać znacznie więcej wartościowych treści. Pamiętaj o tym, że pracodawcy lubią czuć, iż list został specjalnie napisany do nich. Nie wysyłaj wszędzie tego samego, ponieważ najlepszy list to ten, który powstał z myślą o konkretnej pracy.


3. Opracuj szablon do listu motywacyjnego
Ponieważ będziesz używać listu motywacyjnego na różne stanowiska (patrz punkt 2.) dobrze mieć już wcześniej opracowany szablon. Szczególnie jeśli wysyłasz bardzo dużo dokumentów aplikacyjnych, postaraj się przygotować różne wersje listu do poszczególnych branż lub zachowując niuanse związane z różnymi stanowiskami. W ten sposób oszczędzisz trochę czasu, albo umożliwisz sobie szybką odpowiedź na ogłoszenie z krótkim terminem ważności. Dzięki stałemu szablonowi pozostanie tylko wpisanie odpowiedniej treści. Eksperci Monster Polska przypominają, że dobry list motywacyjny ściśle nawiązuje do CV, dlatego należy zadbać o spójność obydwu aplikacji. Zarówno pod względem formy, jak i treści.
4. Zawsze wysyłaj własne CV
Na niektóre ogłoszenia można odpowiedzieć za pomocą specjalnych aplikacji lub wysyłając własne dokumenty. Eksperci Monster Polska radzą jednak, by w miarę możliwości korzystać z możliwości wysyłki własnego CV. Dzięki temu mamy możliwość lepszego zaprezentowania siebie (wygląd CV może o nas dużo powiedzieć) oraz zwyczajnie zaoszczędzamy czas.
5. Miej przygotowaną ściągawkę na rozmowę rekrutacyjną
Nietrudno w stresie zapomnieć o rzeczach, które udało Ci się osiągnąć w dotychczasowej pracy. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na spisane wszystkich najważniejszych dokonań na kartce. Nigdy nie wiesz, kiedy telefon z zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną ponownie zadzwoni, a nie zawsze będziesz miał czas, aby się odpowiednio przygotować. Taka ściągawka oszczędzi Ci czasu oraz pomoże w przywołaniu podczas rozmowy tych najważniejszych osiągnięć.
6. Skorzystaj z możliwości dostarczania ofert pracy na twojego e-maila
Jeżeli jesteś zarejestrowany na stronie monsterpolska.pl, możesz skorzystać z usługi wysyłania wszystkich interesujących Cię ofert pracy na twojego e-maila. Wystarczy, że podczas wyszukiwania konkretnego stanowiska klikniesz na opcję „otrzymuj e-mailem oferty pracy podobne do ... „. Dodatkowo możesz zapisywać wszystkie swoje wyszukiwania oraz ciekawe oferty. Dzięki tym możliwościom nie przegapisz żadnej mogącej Cię zainteresować pracy.

 

podkarpackie

 15

 

3

 

12 

5

neuvoo-1 


interviewme
7

6

1 

 4

8

 

a0001


lider-rzeszowskiego-sld-szefem-wup-w-rzeszowie


ohp logo big

 

10

  

14

 2

 

money-logo

 

MONSTER WORLDMARK