Co warto zabrać ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną?

Przed Tobą ważny dzień – już jutro czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna w wymarzonej firmie. Nagle zaczynasz się denerwować i zadajesz sobie pytanie, co powinieneś ze sobą zabrać? Poniżej kilka wskazówek, które z pewnością pomogą Ci zaprezentować się z jak najlepszej strony.
Teczka na dokumenty
Zacznijmy od początku – przygotuj teczkę, która pomieści wszystkie niezbędne dokumenty. Najważniejsze to mieć porządek – tak, aby potencjalny pracodawca nie czekał zbyt długo zanim odnajdziemy odpowiedni certyfikat, którym chcemy się pochwalić.
W pierwszej kolejności powinniśmy spakować swój życiorys oraz profesjonalnie przygotowane referencje, wystawione przez naszych poprzednich pracodawców. Nie miejmy jednak złudzeń, nie od tego, w jaki sposób napisane zostały te dokumenty zależeć będzie nasze być albo nie być. Rekruter zapraszając nas na rozmowę zapewne czytał już CV i list motywacyjny, a teraz pragnie zobaczyć, czy to co zostało zapisane jest zgodne z prawdą. Jak pokazują badania językoznawców i psychologów 93% naszego przekazu to niewerbalne sygnały. Podczas spotkania otwórzmy naszą teczkę i pokażmy, że jesteśmy dobrze zorganizowani.
Notes i długopis
Warto zabrać ze sobą czysty notes i długopis, aby w trakcie rozmowy zanotować ważniejsze informacje. Pokażesz w ten sposób zaangażowanie i poważne podejście do sprawy. Pamiętaj jednak, aby nie notować wszystkiego. Wybieraj tylko istotne informacje dotyczące danego stanowiska, a podczas rozmowy patrz na swojego rozmówcę a nie w kartkę - radzi Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.
Wizytówka
Warto zadbać o to, aby zostać zapamiętanym. Poza słuchem i wzrokiem, dotyk jest niezwykle ważnym ludzkim zmysłem. Jeśli po rozmowie podarujemy rekruterowi naszą wizytówkę możemy liczyć na to, że tym małym gestem zapadniemy mu w pamięci, nie mówiąc już o korzyściach wynikających z budowania wizerunku osoby profesjonalnej i dobrze zorganizowanej. Wizytówki możemy zamówić w większości punktów xero za niewielkie pieniądze, więc może warto zastanowić się nad takim sposobem promowania własnej osoby.
Wyłącz telefon!
Telefon zawsze dzwoni w nieodpowiednim momencie, dlatego najlepiej go po prostu wyłącz. Samo wyciszenie może nie wystarczyć, przecież wibracje również słychać, a te mogę nas rozkojarzyć. Szkoda byłoby stracić szansę na dobrą pracę przez powiadomienie z Facebook'a lub sms'a od znajomego.
Idąc na poważną rozmowę, warto się do niej dobrze przygotować. Żyjemy w XXI wieku, w dobie Internetu, a więc zebranie najważniejszych informacji o danej firmie zajmuje zaledwie chwilę.
Nie zapomnijmy również o szczerym, serdecznym uśmiechu. Jedna setna sekundy może zadecydować o tym, czy ktoś nas polubi czy nie – dodaje Małgorzata Majewska. Pokażmy, że jesteśmy przyjaźnie nastawieni i otwarci na nowe wyzwania.
Powodzenia!

podkarpackie

 15

 

3

 

12 

5

neuvoo-1 


interviewme
7

6

1 

 4

8

 

a0001


lider-rzeszowskiego-sld-szefem-wup-w-rzeszowie


ohp logo big

 

10

  

14

 2

 

money-logo

 

MONSTER WORLDMARK